Беріть з собою паспорт вашого улюбленця. Якщо у вашого вихованця його ще немає, лікар оформить його під час першого візиту. Якщо вашого улюбленця вже лікували, беріть з собою попередні призначення та результати досліджень.
Якщо необхідно здавати аналізи – не годуйте вашого улюбленця. Чи потрібно приїжджати на голодний шлунок у вашому випадку, завжди можна уточнити за телефоном.
Обов’язково беріть ошийник, повідок, намордник для собаки і переноску для котів. Ваш улюбленець може відчувати стрес від невідомої ситуації. Навіть найкраща собака чи кішка можуть виявити агресію або спробувати втекти.
Не потрібно мити тварину безпосередньо перед візитом. Також не стирайте виділення і не оброблюйте рани перед візитом. Це може викривити повну картину симптомів.
Заздалегідь згадайте всі проблеми і питання, які вас цікавлять, у деталях. Краще навіть запишіть їх. Якщо вашого улюбленця турбують припадки або судоми, намагайтеся записати їх на відео.
Не соромтеся звертатися до ветеринарного лікаря із будь-якими питаннями, пов’язаними з самопочуттям вашого улюбленця. Тоді ви завжди будете бачити свого чотирилапого друга здоровим і життєрадісним.
Взяли кота з вулиці , перші кроки
Знаємо, що зараз не тільки люди втрачають свої домівки, а й тварини.
Забрати всіх у притулки дуже важко, а врятувати ще одне життя - можливо. То що робити?
1.Оглянь котика: не має бути - закислих очей, кірочок на носі та залисин, наростів чи лущення на шкірі.
2.Нагодуй вологим кормом.
3.Покупай: обов’язково через 3 дні закапай краплі від бліх, і ще через 3 - від глистів. Лиш не переплутай!
4.Запасись терпінням і привчи до туалету: якщо він попісяв там, де не треба - промокни папером і поклади його у туалет. Сам лоток залиши на одному місці і подалі від миски з їжею.
Якщо котику більше 2,5 міс на вигляд, то важливо зробити щеплення. Звісно, в ідеалі кота одразу повести до ветеринара, коли є інші домашні тварини. Бо ж є ризик заразити їх інфекцією.
Хоча, і без цього можна обійтись: головне пам’ятай про правила вище і швидше обери ім’я для хвостатика. До речі, його можна взяти і з притулку: там всі котики оброблені від паразитів, тож ризик лише один - полюбити із першого “няв
Чи можна мити собаку людським #шампунем ?
➖Це питання часто виникає у початківців, адже вони готові поділитися з вихованцем своїм найулюбленішим шампунем – для собаки нічого не шкода!
❗️Але робити так не можна! Щобільше, купати собаку бажано за потребою, а не коли вам цього захотілося. І не намагайтеся зробити так, аби шерсть хвостика пахла вашим улюбленим ароматом – ефект отримаєте протилежний.
🤷♀️Людські гігієнічні засоби «агресивні», вони розчиняють ліпідний шар на шкірі собаки та взаємодіють безпосередньо з епідермісом, викликаючи сухість, подразнення, лущення або алергічну реакцію.
🧴Якщо шкіра вихованця має добрий імунітет або якщо ви миєте собаку своїм шампунем або милом нечасто, наприклад, раз на пів року, то жодних негативних наслідків купання ви не помітите.
❗️Але при регулярному використанні косметики для людей проблеми неминучі: з’являється свербіж, лупа, алергічні висипання, суха шерсть, що швидко електризується. Крім того, в людському шампуні та милі практично завжди є косметичні ароматизатори, які неприємні улюбленцю і мало ефективні у видаленні характерних запахів, властивих саме собаці.
У результаті запах шерсті та шампуню змішуються, і «амбре» виходить ще те. Крім того, ваш хвостик поспішить вивалятися в чомусь, що пахне ще сильніше, аби «перебити» неприємний йому аромат, і результат вам може дуже не сподобатися.
Обробка від паразитів узимку для вихованців необхідна. Тим більше, що в холодну пору року захисні сили організму знижуються, а паразити – це нищівний удар по імунітету вихованця. Наявність гельмінтів або зовнішніх паразитів загрожує розвитком алергії, захворювань шкіри, розладів травлення, порушенням метаболізму, анемією, хворобами печінки, нирок, серця. Деякі види глистів живуть навіть у легенях та головному мозку! У сезон, коли холодно, сонячного світла мало, хвороби, спровоковані паразитами, протікають ще важче.
Крім того, кровососні комахи здатні переносити деякі види глистів та інфекційні хвороби, приміром, чумку, бруцельоз, дипілідіоз. Кліщі становлять небезпеку як переносники смертельно небезпечних для вихованців захворювань – піроплазмозу та ерліхіозу. Якщо ви помітили, що після укусу кліща собака став млявим, відмовляється від їжі, змінився колір сечі, терміново звертайтеся до клініки, зволікання може коштувати вашому хвостику життя! Тільки своєчасне звернення до фахівця та правильне лікування дозволять уникнути серйозних проблем.
Профілактика – найпростіший, найбезпечніший чи надійний спосіб захистити вихованців від безлічі неприємностей, пов'язаних з паразитами, зберегти здоров'я та гарний настрій у будь-який сезон.
Про настрій і самопочуття вихованця можна судити зі:
звуків – кролики дуже «балакучі», видають масу різноманітних звуків, які означають роздратування, невдоволення, радість, агресію, блаженство та ін.щ;
поведінки – декоративний кролик своєю поведінкою дає зрозуміти, як він почувається, задоволений він чи скривджений;
мови тіла – кожна поза пухнастика має своє значення, спостерігаючи за улюбленцем, можна зрозуміти, що він відчуває;
апетиту - ставлення кролика до їжі є чітким показником його стану;
вигляду шкіри та шерсті – це показник здоров'я та психологічного комфорту вухастика, найменші зміни у стані шерсті, часте чухання або спроби кролика вищипувати «шубку» є сигналом, що з улюбленцем щось не так.
Спираючись на власні спостереження та інформацію, якою з нами поділилися досвідчені ветеринари-ратологи та заводчики, ви легко зрозумієте свого пухнастого підопічного і зможете зробити його по-справжньому щасливим.
«Animal ID» - це рішення для відповідальних людей, які дбають про своїх чотирилапих друзів, а також зручні сервіс для зберігання всієї інформації, пов'язаної з улюбленцем: захворювання, щеплення, календар відвідування ветеринара, новини від виробників зоотоварів та ін.
За статистикою, 85% улюбленців із QR-паспортом повертаються додому протягом доби після того, як загубилися!
"зооветлайф" "ветеринарнаклініка"
Дуже часто останнім часом звертаються власники з проблемою сечовипускання. Тобто. або вихованець не може сходити в туалет взагалі, або ходять потроху, або турбує вилизування статевих органів.
У 95% випадків власники поводяться саме з цим захворюванням.
Сечокам’яна хвороба - це захворювання в ході якого утворюються пісок і каміння в органах сечовидільної системи (нирках та сечовому міхурі).
СКХ тривалий час може протікати без ознак. Але різко можуть виникнути такі симптоми, як:
❌утруднене сечовипускання;
❌підвищений занепокоєння;
❌кров у сечі;
❌пісок або дрібні камені;
❌часті позиви в туалет, при цьому обсяг виділеної сечі малий або її зовсім немає;
❌болючість живота в ділянці сечового міхура або нирок;
❌зниження або відсутність апетиту.
В клініці"зооветлайф" ми завжди готові допомогти .